Konsultacinė konferencija-susirinkimas

Lapkričio 21 d. vyko Kriūkų BC konsultacinė konferencija-susirinkimas. Tiesa, jis buvo kiek netradicinis. Konsultacinės konferencijos metu  visuomenei ne tik buvo pristatyti jau  nuveikti darbai, bet dirbdami atskirose darbo grupėse, nariai galėjo patys konkrečiai  sudaryti Kriūkų problemų sąrašus.
Susirinkimo  metu buvo pristatyti ir bendruomenės centro vykdomų projektų ES paramos fondo pagal LEADER programą  „Bendruomeniškumas-kaimo ateities garantas“ ir  ES paramos, kurią skyrė LR Žemės ūkio ministerijos Paramos kaimo bendruomenių veiklai remti programos  projekto  „Kriūkų bendruomenei patrauklios aplinkos kūrimas, atnaujinant sporto aikštyną“ vykdomi veiklos etapai.
Susirinkimą pradėjusi BC pirmininkė Anelė Mockaitienė apžvelgė centro veiklą ir pasiektus rezultatus. Bendruomenės iniciatyvinės grupės  narė Lilija Liutvinienė pasidalijo patirtimi ir nuveiktais grupių darbais, sudarytu Kriūkų problemų žemėlapiu, pagal kurį numatytos BC veiklos kryptys artimiausiems metams. Pasinaudojant seminaruose „Kaimo plėtros lyderių ugdymas ir bendruomenės aktyvinimas“ ir „Kaimo plėtros galimybės“ įgytomis žiniomis ir patirtimi  buvo organizuotas darbas grupėse, išgrynintos Kriūkų bendruomenės problemos ir aptartos jų sprendimo galimybės. Renginyje dalyvavo Kriūkų seniūnijos seniūnė Onutė Rakauskienė, kuri iš pirmų lūpų galėjo išgirsti tai, kas svarbu ir aktualu  kriūkiečiams bei kartu aptarti sprendimų galimybes. Seniūnė kartu su bendruomeniečiais analizavo esamą padėtį ir paaiškino, kas šiais klausimais jau  yra sprendžiama ir kas bus daroma ateityje. Konferencijos metu buvo sudarytos trys darbo grupės, kurios imsis iniciatyvos spręsti tris opiausias išgrynintas problemas: ritualinių paslaugų, gatvių ir kelių priežiūros, paplūdimio.
Baigus darbą grupėse, toliau buvo pristatomos BC veiklos. Projekto „Bendruomeniškumas-kaimo ateities garantas“  vadovė Daiva Naujokaitienė išsamiai apžvelgė šio projekto jau įgyvendintas veiklas ir pristatė būsimas. Taip pat pristatydama projektą „Kriūkų bendruomenei patrauklios aplinkos kūrimas, atnaujinant aikštyną“ pasidžiaugė nuveiktais darbais, įrengiant sporto aikštyną mūsų jaunimui. Tai atnaujinti bėgimo takai, įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė, perkamas inventorius. Ieva Masteikaitė pasidžiaugė bendruomenės jaunimo iniciatyvomis, nuveiktais bei planuojamais darbais.
Už iniciatyvumą ir jaunimo aktyvinimą  BC padėkos raštu buvo apdovanota Kriūkų bendruomenės jaunimo lyderė Ieva Masteikaitė;  Solveiga Šiškauskienė – už idėją ir meniškumą kuriant gėrybių kilimą „Rudens ornamentas“ Derliaus šventei.
Susirinkimo metu keletas Kriūkų seniūnijos gyventojų, įvertinę Kriūkų BC veiklą, supratę šios organizacijos svorį ir svarbą, kad tik „kartu mes galime daugiau“,  ir patys papildė šio bendruomenės centro gretas. Nutarę pastoviai  susitikti kiekvieno mėnesio pirmą antradienį, bendruomenės nariai išsiskirstė su viltimi, kad žingsnelis po žingsnelio jau gimsta dideli darbai ir  gyventi ateityje visiems čia bus  tik geriau.

Informaciją  pateikė Kriūkų BC  narės  Reda Damijonaitienė ir  Daiva Naujokaitienė, nuotraukos Andrius Starkauskas