Projekto „Bendruomeniškumas – kaimo ateities garantas“ apžvalga

 

 

 

Kriūkų bendruomenės centras  sėkmingai įgyvendina „minkštojo“ projekto ES paramos pagal LEADER programą „Bendruomeniškumas – kaimo ateities garantas“ veiklas. Lapkričio 30 d. –gruodžio 1 d. vyko dekupažo technikos mokymai, o gruodžio 14-15 d. – kalėdinių puokščių ir kompozijų mokymai. Užsiėmimai vyko Kriūkų vidurinėje mokykloje. Mokymus savanoriškos veiklos pagrindais vedė Kriūkų vidurinės mokyklos technologijų mokytoja Jolita Rudzevičiūtė. Šiame projekte mokykla  dalyvauja kaip partnerė, prisidėdama savanorišku darbu, sudarydama galimybes naudotis patalpomis.
Dekupažo mokymų  metu  dalyviai susipažino su dekupažo technologija ir atsiradimo istorija, praktiškai pritaikė įgytas žinias. Šiuose mokymuose dalyvavo 22 bendruomenės nariai. Kiekvienas užsiėmimo dalyvis turėjo galimybę šiuo technikos būdu papuošti  skrynelę. Pasitelkę fantaziją, kūrybinį polėkį, žinias apie spalvų ir formų derinimą, kūrė savo rankų darbo kūrinį. Nors darbo procesas buvo pakankamai ilgas, tačiau laikas neprailgo. Vyravo puiki nuotaika, geros emocijos. Ypač visus nustebino galutinis rezultatas – neįtikėtinai gražios, spalvingos, meniškos skynelės. Tai puiki dovana sau. Išeidamas ne vienas dalyvis prižadėjo, kad norėtų pabandyti dar kartą, nors ši pramoga ne pigi.
Didžiąsias metų šventes dalis bendruomenės narių pasitiko pasipuošę namus pačių darytomis kalėdinėmis kompozicijomis. Į šiuos mokymus  taip pat atvyko 22 bendruomenės nariai, kurie užsiėmimų metu susipažino su kalėdinių puokščių ir kompozicijų kūrimo taisyklėmis (indas, forma, aukštis, spalvos, puošybos elementai). Kiekvienas dalyvis į savo atsineštus indus kūrė savitą kompoziciją, pritaikydamas įgytas žinias ir turimas priemones. Nors iš pradžių buvo nedrąsu pradėti, bet galutinis rezultatas nudžiugino visus. Užbaigus kompozicijas, buvo suorganizuota  darbų paroda-aptarimas. Floristikos specialistė Jolita Rudzevičiūtė pasidžiaugė  ne tik gražiais darbais, bet  atkreipė dėmesį ir į padarytas klaideles, dalijo patarimus, kaip jų išvengti. Mokymų metu vyravo šventinė nuotaika, abipusė tolerancija ir supratimas.
Projekto finansinės paramos dėka visi projekto dalyviai buvo aprūpinti  reikiamomis užsiėmimų priemonėmis.
Mokymuose buvo svarbu ne tik žinios, įgūdžiai, galutinis rezultatas, bet bendrystė ir bendradarbiavimas, patirtos geros emocijos. Išmoktas ne vienas naujas pavadinimas,  praktiškai panaudotos  naujos priemonės ir būdai. Tikimės, kad projekto veiklos prisidėjo prie bendruomenės narių poreikių tenkinimo, partnerystės stiprinimo  tarp įvairių socialinių grupių bei atskirties tarp kaimo ir miesto galimybių mažinimo.
Informaciją ir nuotraukas pateikė  projekto vadovė Daiva Naujokaitienė