Veiklus ir kūrybingas Kriūkų jaunimas!

IMG_5914Kriūkų jaunimo iniciatyvinė grupė, globojama Kriūkų bendruomenės centro, džiaugiasi projekto “Atvira kūrybinė erdvė Kriūkuose – jaunimo iniciatyvoms” rezultatais. Projektas parengtas pagal ES programos “Veiklus jaunimas” reikalavimus, kurio įgyvendinimui buvo skirta 4600 Eurų suma, sulaukė didelio susidomėjimo ir įvertinimo jaunimo tarpe.

Projekto metu apleistuose miestelio fontanuose įrengta nauja netradicinė erdvė, kurioje organizuoti stalo žaidimų, karaokės, proto mūšio, DJ`ų šou  vakarai tampa vis populiaresnė ir mėgiama laisvalaikio forma tarp jaunųjų bendruomeniečių.

Už projekto lėšas įrengtas jaukus erdvės apšvietimas, garsiakalbis muzikos fonui, suoliukai, šiukšliadėžės, laiptai, kalvio darbo apsauginė tvorelė, mozaikos intarpai, piešiniai erdvėje, įsigytas elektros generatorius. Visa tai teikia naujų kūrybinių impulsų tolimesnei veiklai. Jaunuoliai, realizavę savo kūrybą projekte, labiau pasitiki savimi ir jaučiasi reikalingi, daugelis jaunuolių pakeitė požiūrį į jaukesnį ir modernesnį gyvenimą kaime, tapo atviresni, pilietiškesni.

IMG_4186Projekto metu buvo suorganizuoti 2 dienų neformaliojo ugdymo mokymai “Europieti, bendraukime ir bendradarbiaukime!“ 30-čiai dalyvių. Mokymus vedė gerai žinomas Šakių r. jaunimo akcijų ir renginių organizatorius, Lietuvos tėvų forumo projektų vadovas bei jauniausias Tarybos narys Šakių rajono savivaldybėje – Martinas Eimutis.

Pranešimą taip pat skaitė ir pasidalino savo gyvenimiška patirtimi kriūkietis „Misija- “Sibiras” vienas iš organizatorių Tadas Kvasilius.

Užsiėmimų metu buvo naudojami šie metodai: grupės formavimo, įvairūs bendravimo ir bendradarbiavimo skatinimo metodai, dirbtinės situacijos, tiksliniai žaidimai, pratimai, refleksijos bei diskusijos. Buvo rengiamos diskusijos Europos vertybių tema, kurios skatino jaunimą geriau pažinti Europą bei jos vertybes. Taip pat diskusijų metu buvo aptarta mūsų – Europos piliečių – vaidmuo Europos visuomenėje. Jaunuoliams buvo pristatyta ES programa “Veiklus jaunimas”, neformaliojo ugdymo principai ir nauda, 8 esminės mokymosi visą gyvenimą kompetencijos, kurias dalyviai galės surašyti į savo youthpass’ą pagal mokymų metu įgytą patirtį.

Dalyvavimas projekte sudarė sąlygas ne tik jaunimo iniciatyvinei grupei, bet ir kiekvienam veiklų dalyviui ugdytis, tobulinti savo kompetencijas, išmokti, suprasti ir atrasti naujus dalykus apie save, kitus jaunus žmones, juos supančią aplinką, Lietuvą, ES. Įsitraukimas ir dalyvavimas tokio pobūdžio projektuose jauniems žmonėms suteikia mokymosi galimybę. Aktyviausi projekto dalyviai ir labiausiai prisidėję prie veiklų įgyvendinimo buvo apdovanoti projekto atributika – puodukais su Kriūkų bendruomenės centro ir ES programos “Veiklus jaunimas” logotipais.

Kriūkų jaunimo iniciatyvinė grupė

Raminta, Ieva, Edita, Vaida, Brigita, Linas

KRIUKU_LOGAS_INTERNETUI programa VEIKLUS JAUNIMAS logo