Aktyvus sportas ir poilsis Kriūkų bendruomenėje

Spalio 11 d. Kriūkų bendruomenės centras sukvietė bendruomeniečius į baigiamąjį projekto „Aktyvaus sporto ir poilsio galimybių plėtra Kriūkų bendruomenėje“ renginį. Kriūkų BC sėkmingai baigė vykdyti projektą, kuris atitiko Šakių krašto integruotos vietos plėtros strategijos „Gyvensenos kokybės gerinimas Šakių rajono kaimo vietovėse“ 2 prioriteto 2.2 priemonę „Bendruomeniškumo ugdymas bei partnerystės ir bendradarbiavimo stiprinimas “ (trukmė: 2013 m. vasaris – 2013 m. gruodis). Bendra vietos projekto vertė su PVM – 53998,92 Lt. Tikslas – organizuoti vaikų ir jaunimo užimtumą, plėtojant bendruomeninę veiklą bei vykdant gerosios patirties sklaidą.

Uždaviniai:

  • Suburti bendruomeniečius, ypatingai vaikus ir jaunimą, prasmingam laisvalaikiui, skatinti savanorystę;
  • Sudaryti palankias sąlygas vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumui;
  • Organizuoti 2 dienų sporto šventę “Sportuoju aktyviai-gyvenu sveikai”, aktyviai įtraukiant gyventojus;
  • Organizuoti 2 dienų sportinį-pažintinį žygį po Dzūkijos nacionalinį parką;
  • Organizuoti 2 dienų ekskursiją prie jūros, Palanga.

Bendruomenės centro pirmininkė L.Liutvinienė pasidžiaugė sėkmingu projekto finišu. Tai jau antras didesnis bendruomenės projektas. Pirmininkė pasidalijo mintimis apie projekto sėkmes ir sunkumus, pasidžiaugė iniciatyviais bendruomeniečiais, ir tuo, kad projekto metu pavyko padaryti viską, kas suplanuota, ir dar daugiau. Svečiuose dalyvavo Šakių VVG pirmininkas A.Damijonaitis ir projektų vadovė Aušra Levišauskienė, kurie apžvelgė vietos bendruomenių vykdomus projektus, kalbėjo apie bendruomenių perspektyvas 2014-2020 m. LEADER programos laikotarpiu. Bendruomeniečius pasveikino su sėkmingai įgyvendintu projektu ir pasidžiaugė jo metu pasiektais rezultatais ir seimo narys kriūkietis M. Bastys.

Projekto vadovė R. Bastytė išsamiai pristatė visas projekto veiklas bei pasiektus rezultatus. Vienas ryškiausių rezultatų – jaunimo savanorišku darbu ir UAB „Agrolina“ technikos pagalba sutvarkyta ir pritaikyta aktyviam poilsiui dalis Nemuno krantinės, įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė. Šalia Kriūkų sporto aikštyno įrengta kokybiška ir saugi vaikų žaidimų aikštelė (karuselė, smėlio dėžė), lauko treniruoklis suaugusiems. Suorganizuota 2 dienų sporto šventė „Sportuoju aktyviai-gyvenu sveikai”. Sportinėse rungtyse mielai dalyvavo tiek jaunimas, tiek ir vyresnės kartos jaunimiečiai. Pirmąją dieną vyko futbolo varžybos Kriūkų bendruomenės centro taurei laimėti. Antrąją dieną sportinės aistros persikėlė į paplūdimį. Pasinaudojus finansine parama įsigyti paplūdimio tinklinio ir badmintono žaidimų komplektai, stalo žaidimai, batutas, įvairios sporto ir laisvalaikio prekės, skaitmeninė technika, įgarsinimo aparatūra, laisvalaikio inventorius (paviljonas, mobilūs stalo ir suolų komplektai), prizai ir suvenyrai rungtynių nugalėtojams. Pagamintas Kriūkų BC kalendorius 2014-2015 m ir rašikliai. Projekto metu suorganizuotas 2 dienų sportinis-pažintinis žygis po Dzūkijos nacionalinį parką (20 žygeivių) bei ekskursija į Palangą (20 dalyvių).

Projekto veiklų koordinatorė I. Masteikaitė pristatė veiklų metu užfiksuotas akimirkas bei filmuotą medžiagą apie kartu praleistą laiką, išgyventas emocijas ir kūrybinę raišką. Dar kartelį buvo primintos projekto sporto dienų akimirkos ir rezultatai, kelionių įspūdžiai.

Bendruomenės pirmininkė prisiminimų dovanėlėmis už iniciatyvumą, savanorišką darbą apdovanojo projekto vykdymo grupę, prie veiklų įgyvendinimo prisidėjusius bendruomeniečius. Visi projekto dalyviai turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įspūdžiais. Dalyvių atsiliepimai rodo, kad projektas buvo labai naudingas ne tik materialiai, bet ir dvasiškai (bendravimas, žinios, naujos patirtys, įvairesnis laisvalaikis ir renginiai). Tai kartu ir bendruomenės poreikių analizė ateičiai.

Daugelį projekto veiklų savanorystės pagrindais vedė ir organizavo projekto partneris – Kriūkų vidurinė mokykla. Į veiklas įsitraukė apie 150 dalyvių iš skirtingų vietovių ir socialinių grupių. Įvairios veiklos įtraukė ne tik  skirtingų profesijų, socialinių grupių, amžiaus dalyvius, bet ir užnorino veikti drauge. Siekėme, kad projekto vykdomos veiklos taptų bendruomenę vienijančia ir tobulėti skatinančia veikla, kad pajaustume bendradarbiavimo, savanorystės prasmingumą, surastume bendraminčių, tobulėtume, mokytumėmės iš savo ir kitų patirties, atrastume pasitikėjimą savo jėgomis.

Tikimės, kad daugelis įvertino savo galimybes ir patikėjo, kad turi resursų vienokiai ar kitokiai veiklai, o tai išsilies naujais kūrybiniais sumanymais, naujais projektais, naujomis galimybėmis. Iniciatyvos reikia imtis patiems, nes niekas iš šalies neateis ir už mus pačius

nepadarys.brunette-fashion-girl-necklace-Favim.com-5785021 Lietuvos_LEADER_logo_RGB_900x1200px KPF-logo-1

Renginio akimirkos mūsų facebook puslapyje

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.635879723118869.1073741851.277392022300976&type=1